الان بخرید

کاشی آنتی باکتریال یا ضد باکتری

کاشی آنتی باکتریال یا ضد باکتری

کاشی آنتی باکتریال چیست؟

 
نانو 
 
کاشی آنتی باکتریال یا ضد باکتری نوعی کاشی است که از لعاب آنتی باکتریال برای ایجاد خاصیت نانو و ضد باکتری روی آنها استفاده شده، به طوری که این کاشی ها به دلیل خواص مفید  و حتی خاصیت میکروب کشی که در خود دارند، امروز بسیار مورد استقبال مدیران مراکز بهداشتی از جمله بیمارستان ها و درمانگاه ها بوده و از این محصولات در تجهیز اتاق های درمانی خود
استفاده می کنند. همچنین فعالان ساختمانی برای تجهیز ساخت و ساز خود در آپارتمان ها، هتل ها و سایر مراکز اقامتی از این نوع کاشی ها بهره می برند.
 

قیمت کاشی آنتی باکتریال

 
 
قیمت کاشی آنتی باکتریال در بازار طبیعتا به دلیل استفاده از لعاب آنتی باکتریال نسبت به کاشی ها معمولی بالاتر است و معمولا قیمت لعاب آنتی باکتریال در هر متر مربع به قیمت اصلی آن اضافه می شود. شما باید جهت اطلاع از آخرین قیمت با مشاورین ما تماس گرفته و از راهنمایی های آن ها در این زمینه بهره کافی را ببرید.
 
فرضی 

نانو ذرات نقره

 
فلز نقره همواره به عنوان یک ماده دارویی و نگهدارنده استفاده میشود همچنین این فلز با ایجاد شرایط خاص و کنترل شده میتواند اثر آنتی باکتریال داشته باشد. این فلز ارزشمند و پر طرفدار در صنعت نانو تکنولوژی به دلیل داشتن خواص ویژه ضد میکروبی مانند یک کاتالیزور عمل میکند و میتواند بیش از 650 گونه باکتری و ویروس و قارچ را نابود کند. فلز نقره در ابعاد بزرگ تمایل به واکنش دهی کمی دارد اما زمانیکه به ابعاد نانو میرسد واکنش پذیری و خاصیت میکروب‌کشی آن بیش از 99% افزایش می‌یابد. نکته جالب اینکه در بررسی‌های انجام شده معلوم شد حتی باکتریها و ذراتی مانند استافیلوکاکس و آروس که در برابر آنتی بیوتیک‌ها بسیار مقاومند هم نتوانستند در برابر نانو ذرات نقره مقاومت کنند.
نانو 

فرآیند عملکرد مواد آنتی باکتریال

 
در این فرآیند ذرات نانو به مرور زمان یون‌های مثبت فلزی از خود ساطع میکنند و این یون‌ها طی واکنش جانشینی پیوندهای دی سولفیدی در دیواره‌ی باکتری را که نقش حفاظتی در مقابل واکنشهای اکسایش دارند را از بین برده و باعث نابودی باکتری و تخریب غشای سلولی میکرو اورگانیسم میشود. نسبت سطح به حجم این ذرات بسیار بالا است که همین امر باعث میشود یون‌ها به سرعت منتشر شده و به شکل موثرتری باکتریها را نابود کنند. این نانو ذرات در مسیر ماده مغزی سلول انقطاع ایجاد میکنند و به این وسیله بدون استفاده از هیچگونه مواد شیمیایی اضافی میکروب‌ها کاملا نابود می‌شوند.
 
کاشی و سرامیک فرضی  
 

 جدیدترین مقاله ای که توسط  نیلوفر چاوشی مدیر واحد پلیمر شرکت نانو ثبت شده است به شرح ذیل میباشد :

نانو ذرات نقره به دلیل خاصیت آنتی باکتریال بودن مانع از ایجاد بیوفیلمها مانند کپک در محیطهای مرطوب می شوند.
وی افزود: از این رو این با وارد کردن این نانوذرات در لعاب موفق به تولید نوعی کاشی و سرامیک ضد باکتری شدیم.
به گفته چاوشی این شرکت در حال مذاکره با برخی از شرکتهای تولید کننده برای وارد کردن این نانو ذرات در لعاب کاشی و سرامیک هستند که در صورت تایید نهایی کاشیهای ضد باکتری تولید می شود.
مدیر واحد پلیمر شرکت نانو نصب پارس از طراحی و تولید نوعی مخازن آب خبر داد و اضافه کرد: با وارد کردن نانوذرات نقره در پروسه تولید مخزن نانو نقره با دوز پایین مخازن آبی را تولید کردیم که قادر است زمان ماندگاری آب را افزایش می دهد.
وی تاکید کرد: علاوه بر این می تواند از ایجاد بوی بد آب جلوگیری می کند.
مقاومت کاشی و سرامیک