الان بخرید

شیرآلات

شیرآلات از جمله لوازم و تجهیزات ضروری در ساختمان هستند که...

شیرآلات از جمله لوازم و تجهیزات ضروری در ساختمان هستند که نه تنها از نظر کاربرد اهمیت ویژه ای دارند بلکه حضور آنها در دکوراسیون داخلی نیز نقش فوق العاده ای در زیبایی فضا ایفا می کند. اگر به فروشگاه های عرضه این محصولات مراجعه نمائید با تنوعی از طرح و کارایی رو به رو خواهید شد. در حال حاضر با توجه به اهمیت طراحی داخلی، تولید کنندگان درصدد تولید محصولات جدید و مدرن هستند و بر سر طرح های مختلف رقابت گسترده ای با یکدیگر دارند. زیبایی و نقش شیر آب در مکان هایی نظیر حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه، کارخانجات مختلف را به چالش کشانده تا روز به روز شیرآلات جدیدتری به بازار عرضه نمایند. برای داشتن خانه ای زیبا و مدرن باید شیرآلات آن را دقیق تر انتخاب نمائید که این امر نه تنها بر مبنای زیبایی صورت می گیرد بلکه باید اطلاعاتی نیز در زمینه کیفیت محصولات و کارایی آنها بدست آورید. در این نوشته از عمران اصفهان به معرفی انواع شیرآلات مورد استفاده در ساختمان، جنس و کاربرد آنها می پردازیم تا شما را در انتخاب هوشمندانه یاری رسانیم. با ما همراه باشید.
با پیشرفت علم و تکنولوژی و خلق ایده های جدید، شیرآلات از جنس های متفاوت و با طرح های جذاب تولید می شوند. برخی از شیر آب ها ظاهری مانند شیرهای قدیمی دارند که سالیان سال مورد استفاده قرار می گرفتند. برخی دیگر ظاهری متفاوت و خاص دارند که تنها در خانه های مدرن قابل استفاده هستند. طراحی بعضی از آنها با زاویه ۹۰ درجه صورت گرفته و بعضی دیگر با یک انحنای نرم ساخته شده اند. مدل های گوناگون شیر آب قابلیت های منحصر بفرد خود را دارا هستند. فرقی نمیکند چه مدل شیرآلاتی برای ساختمان مورد نظر انتخاب می کنید، آنچه که شایان توجه است اطمینان از اجزاء درونی آنهاست که طبق تکنولوژی های نوین ساخته شده اند.
جنس شیرآلات
شیرآلاتی که در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند از جنس سرب خشک یا آلیاژهای برنجی می باشند که با روکش های مختلف ظاهری متفاوت پیدا کرده اند. سرب از نظر بهداشتی مورد تایید نیست و با گذشت زمان دچار خوردگی می شود. اگر شیرآلات سربی به خوبی آبکاری نشوند پس از مدتی به دلیل قرار گرفتن در معرض آب آلودگی های خطرناک ایجاد می کنند که برای سلامتی انسان مضر است. موادی که در تولید شیرآلات مورد استفاده قرار می گیرند باید در برابر آب تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشند و همچنین دچار خوردگی نشوند. علاوه بر آن نباید تغییری در طعم و رنگ آب ایجاد شود و یا رشد باکتری سلامت انسان را به خطر بیندازد. در حال حاضر به دلیل بهداشتی نبودن فلز سرب اکثر کارخانجات تولید کننده شیرآلات از آلیاژ برنج برای ساخت این محصول استفاده می کنند.
پوشش خارجی یا همان روکش شیرآلات نیز از جنس مس، برنج، استیل و یا برنز است که از بین آنها استیل پر کاربردترین روکش است و سایر متریال ها به صورت سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند. استیل ضد زنگ در مقایسه با سایر روکش ها مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد و لکه های آب را کمتر در معرض دید قرار می دهد. روکش های برنز، مس و برنج برای ایجاد تنوع در شیرآلات مورد استفاده قرار می گیرند و با داشتن رنگ های قرمز و زرد جذابیت خاصی به آنها می افزایند.
آبکاری تاثیر بسیاری در مقاومت و طول عمر شیرآلات ایفا می کند. در حال حاضر آبکاری PVD بهترین نوع آبکاری شیرآلات است که در آن قسمت خارجی شیرآلات توسط اتم های باردار فلز مورد نظر بمباران شده و به طور شیمیایی پوشیده می شود. این فرآیند رسوب سازی با بخار نام دارد که علاوه بر بالا بردن کیفیت شیرآلات در برابر خوردگی، زنگ زدگی و … طول عمر آن را نیز افزایش می دهد.
شیرآلات با توجه به نوع طراحی به انواع زیر دسته بندی می شوند:
شیرآلات تک دستگیره
این نوع شیرآلات طرحی ساده و عاری از هر نوع پیچیدگی دارند. در استفاده از این شیرآلات برای باز و بسته کردن آب از یک دستگیره استفاده می شود.  شیرآلات تک دستگیره برای مکان هایی که نیاز به آب گرم نمی باشد مناسب می باشند.

تصاویر مرتبط